02
Pro

Termín: 13. 02. 2015; 09:00–13:00

Místo konání: SMOSK (K Centrum), Senovážné náměstí 23, 110 00 PRAHA 1

Spojení MHD: Tramvaje č. 3, 9, 14, 24 do zastávky Jindřišská nebo metro A – Můstek (výstup do středu Václavského náměstí) a Jindřišskou ulicí nebo metro B – Náměstí Republiky (výstup k Masarykovu nádraží) a Dlážděnou ulicí nebo metro C – Hlavní nádraží a přes Vrchlického sady a Jeruzalémskou ulicí.  

 

Přínos / Cíl

Po semináři budete komplexně znát možnosti poskytování náhrad cestovních výdajů v roce 2015. V průběhu semináře lektor zdůrazní aktuální novinky a výklady v oblasti cestovních náhrad, včetně ilustrace na příkladech.

Přednáší

  • RNDr. Ivan Brychta (daňový poradce)

 

Program

Obecné vymezení problematiky (pravidelné pracoviště, místo výkonu práce) • zásady, které je nutné před vysláním na pracovní cestu dodržet • postup u státních organizací a u ostatních zaměstnavatelů.

Poskytované náhrady cestovních výdajů ve vazbě na zákon o daních z příjmů a pojistné zákony (pohled zaměstnance i zaměstnavatele) • jízdné a náhrady jízdních výdajů na pracovních cestách (změna sazeb, dokládání spotřeby při použití vlastního automobilu, silniční daň, praktické výpočty, jízdné v případě přerušení pracovní cesty nebo při návštěvě rodinného příslušníka) • stravné při tuzemských a zahraničních pracovních cestách (změněné sazby, aplikace kursů včetně účtování, krácení stravného, postup při zajištění bezplatného stravování, kapesné) • další možnosti cestovních náhrad (za ubytování, vedlejší výdaje, při dočasném přidělení, přemístění či přijetí zaměstnance do zaměstnání, práce v zahraničí).

Speciální postupy při poskytování cestovních náhrad (přerušení pracovní cesty, paušalizace náhrad a jiné).

Související daňová problematika (cestovní náhrady x silniční daň) • aplikace cestovních náhrad u podnikající fyzické osoby.

 

Cena: Kc 1890,- bez DPH
0 Žádné komentáře

Comments are closed.